Lista aktualności Lista aktualności

International Waterbike Regatta Jeziorak 2017

Leśny akcent na międzynarodowych regatach pojazdów wodnych

Już od środy (24 maja 2017r) na Jezioraku odbywały się niecodzienne zawody. Napędzane siłą ludzkich mięśni, pojazdy wodne skonstruowane przez studentów uczelni technicznych z całej Europy ścigały się o miano najsprawniejszej maszyny.

 Historia organizacji IWR sięga początku lat 80-tych, poprzednie edycje odbywały się między innymi w Gdańsku, Berlinie czy Zagrzebiu. Organizowane przez Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej i wspierane przez samorząd Powiatu Iławskiego oraz Port Iława wydarzenie przyciągnęło prawie 400 uczestników. W tegorocznej edycji na najdłuższym jeziorze w kraju wzięli udział studenci z Niemiec, Rosji, Austrii, Turcji, Chorwacji i Holandii.

Zawody stały się wspaniałym pretekstem do zaprezentowania oferty turystycznej i edukacyjnej przygotowanej przez Nadleśnictwo Iława obecnym zawodnikom oraz widzom. Zmagania z brzegów Portu Śródlądowego śledziły liczne grupy turystów i mieszkańców Iławy, którzy odwiedzali również nasze stoisko. Dotarcie do jeszcze większej liczby zainteresowanych iławskimi lasami zapewniła nam obecność popularnego prezentera telewizji TVN Tomasza Zubilewicza oraz nadawanie prognozy pogody z nad Jezioraka. zobacz tu