Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konsultacje społeczne

Ekosystemy referencyjne

Nadleśnictwo Iława informuje, że w dniach 08 – 29 czerwca 2018 r. trwają konsultacje społeczne ekosystemów referencyjnych, czyli powierzchni w stanie naturalnym lub zbliżonym do naturalnego, na których nie pozyskuje się drewna, a zamierające drzewa pozostają do naturalnego rozkładu. Tereny takie zwiększają zasoby martwego drewna w lesie i są ostoją organizmów roślinnych i zwierzęcych związanych z rozkładającym się drewnem, wśród których są gatunki chronione, rzadkie lub w różnym stopniu zagrożone wyginięciem.

            W załącznikach poniżej znajduje się wykaz wytypowanych ekosystemów referencyjnych, mapa ich lokalizacji oraz formularz zgłaszania uwag, wniosków. Załączony wykaz jest uaktualnioną wersją obowiązującej dotychczas listy ekosystemów referencyjnych. Został opracowany w związku z obowiązywaniem nowego Planu Urządzenia Lasu, zmianami w adresach leśnych i leśnej mapie numerycznej.  Materiały te są dostępne również w siedzibie Nadleśnictwa Iława, ul. Królowej Jadwigi 30, 14-200 Iława.

            Uwagi, propozycje można przesyłać na adres siedziby Nadleśnictwa Iława lub drogą elektroniczną na e-mail: milena.ratajczak@olsztyn.lasy.gov.pl

            Szczegółowych informacji udziela Milena Ratajczak,  tel. 89 648 35 47.